ANKARA BEYPAZARI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beypazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası'na Ev Sahipliği Yaptı.

Beypazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası'na Ev Sahipliği Yaptı.

Beypazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası'na Ev Sahipliği Yaptı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında heyecan dolu bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı. Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Akıl ve zekâ oyunlarının strateji, mantık ve hız becerilerini geliştirmekte önemli bir rol oynadığına dikkat çekildi. Öğrenciler arasında bu alandaki yetenekleri ortaya çıkarmak için güzel bir fırsat oldu.

 

Turnuvanın amacı, öğrencilerin problem çözme yeteneklerini geliştirmek, stratejik düşünme becerilerini artırmak ve rekabet ortamında kendilerini denemelerini sağlamaktır. Ayrıca, akıl ve zekâ oyunlarının eğlenceli yanlarını keşfetmeleri ve bu oyunlar aracılığıyla birlikte çalışmanın ve iletişimin önemini kavramaları hedeflenmektedir.

 

Turnuva kapsamında, Q-Bitz, Pentago, Mangala, Küre, Equilibrio,  Reversi ve Kulami kategorileri gibi çeşitli zeka ve strateji oyunları yer aldı. Öğrenciler, kendi yaş gruplarında mücadele ederek, birbirleriyle dostça rekabet ederek hem yeteneklerini sergileme fırsatı buldular hem de Ankara'da yapılacak İl Turnuvasına katılmaya hak kazandılar.

 

Beypazarı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, etkinliğin öğrenciler arasında sosyal etkileşimi artıracağını ve akıl ve zekâ oyunlarının eğitimdeki önemini belirtti. Ayrıca, öğrencilerin bu tür etkinlikler aracılığıyla kendilerini keşfetmelerini ve potansiyellerini ortaya çıkarmalarını teşvik etmenin önemine vurgu yaptı.

Turnuvada emeği geçen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem USLU'ya, Şube Müdürlerimize, Turnuvaya katılan Okul İdarecilerimize, öğretmenlerimize ve sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Ayrıca Turnuvaya ev sahipliği yapan Evliya Çelebi MTAL Müdürü Sayın Taner AYDOĞDU'ya da teşekkür ederiz.

17-04-202417-04-202417-04-202417-04-202417-04-202417-04-202417-04-202417-04-202417-04-202417-04-2024

Hacıkara Mah. Anafartalar Sok. No1/1 Beypazarı/Ankara - 312 763 26 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.