ANKARA BEYPAZARI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adem USLU'nun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adem USLU'nun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak "Milli Mücadele"yi başlattığı 19 Mayıs 1919 tarihi, ezelden beri hür yaşayan aziz milletimizin esareti asla kabul etmeyeceğini tüm dünyaya ilan ettiği gündür.

Türkiye Cumhuriyeti devletimizin temellerinin atıldığı bu tarih, yalnızca vatanımızda değil, işgal ve tehdit altındaki tüm coğrafyalarda umut ışığı olmuş, emperyalist güçlerin ve onların kirli maşalarının milletin iradesi karşısında daima hezimete uğrayacağını kanıtlamıştır.

Tarihimizin dönüm noktalarından olan bu önemli gün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak için bir vesile olması ve gençlerimiz için "bayram günü" kabul edilmesi açısından büyük bir anlam taşımaktadır.

Geleceğimizi omuzları üzerinde yükseltecek olan gençlerimizin bilimsel, sosyal ve sportif alanlarda ortaya koydukları sayısız güzel ve başarılı çalışma, geleceğe olan umutlarımızı daha da ileriye taşımaktadır. Bu umut, yalnızca milletimizin değil, gönül coğrafyamızda yaşayan her bir insanın yüreğinde güçlü bir ağaç misali yeşermeye devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, gençliğini ve ömrünü bu vatanın kurtuluşu ve bekasına adayan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; aziz milletimizin her bir ferdinin "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı tebrik ediyorum.

Adem USLU

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hacıkara Mah. Anafartalar Sok. No1/1 Beypazarı/Ankara - 312 763 26 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.