ANKARA BEYPAZARI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler Beypazarı Emniyet Müdürlüğü'nü Ziyaret Etti: Vatanseverlik Temalı Etkinlik

Öğrenciler Beypazarı Emniyet Müdürlüğü'nü Ziyaret Etti: Vatanseverlik Temalı Etkinlik

 

 

Vatanseverlik, üzerinde yaşadığımız toprakları, insanları, havasını, suyunu, kültürünü kısacası var olmasını sağlayan her şeyi gönülden sevmektir. Millet olarak en temel özelliklerimizden biri de üzerinde yaşadığımız toprakları canımızdan aziz bilip yeri geldiğinde gözümüzü kırpmadan her türlü fedakârlığı yapmamızdır.

 

Bizim inancımız gereği, vatan sevgisi imandandır. Vatanı sevmek, vatan bütünlüğü için çaba göstermek ibadettir. Yani, en büyük değerlerimizden biri de vatanseverlik duygumuzdur. Tarihimiz bunun acı tatlı binlerce örneğiyle, kahramanlıklarla, fedakârlıklarla doludur. Vatanımız için her zaman mücadele etmiş, millet olarak gelenek ve göreneklerimizi bu mübarek topraklarda yüzlerce yıldır sürdürebilmişiz. Şairin dediği gibi,

 

"Bir gün dolu dizgin boşanan atlarımızla

 

Yerden yedi kat arşa kanatlandık o hızla...."

 

 

 

Yani, vatan uğruna gözümüzü kıpmadan "şehit" olmuşuz. Bizler ecdadımızın bu vatan topraklarını bizlere nasıl emanet ettiğinin bilinci içerisindeyiz. Çünkü Vatan, uğrunda her fedakarlığı göstereceğimiz en değerli varlığımızdır. Vatan tektir, vazgeçilmezdir, hiçbir şeyle kıyaslanamaz ve taviz verilemezdir.

 

 

 

Beypazarı Kemal Milaslı İlkokulu öğrencileri, vatanseverlik ruhunu pekiştirmek ve emniyet teşkilatıyla yakın ilişkiler kurmak amacıyla düzenlenen özel etkinlik kapsamında Beypazarı Emniyet Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

 

Ziyaret kapsamında, öğrencilere emniyet teşkilatının çalışma prensipleri, vatandaşa hizmet anlayışı ve ülke güvenliği konularında bilgilendirici sunumlar yapıldı. Öğrencilere, güvenlik güçlerinin vatan için yürüttüğü kahramanca görevler anlatılarak, onların bu kutlu görevlerde nasıl destek olabilecekleri konusunda fikir alışverişi yapıldı.

 

Bu anlamlı etkinlik, gençlerin vatanseverlik duygularını pekiştirmelerine ve güvenlik güçleriyle daha yakın bir bağ kurmalarına olanak sağladı. Beypazarı Emniyet Müdürlüğü ve öğrenciler arasındaki bu tür etkileşimler, toplumun güvenlik bilincinin ve milli değerlere olan bağlılığın güçlenmesine katkı sağlayacak nitelikte görünüyor.

 

11-03-202411-03-202411-03-202411-03-202411-03-202411-03-202411-03-202411-03-202411-03-2024

 

 

Hacıkara Mah. Anafartalar Sok. No1/1 Beypazarı/Ankara - 312 763 26 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.